Aquaaerobic

Náš bazén - kde cvičíme

Ve Sportareálu Družstevní je k dispozici bazén o velikosti 25 x 12,5 metru, s hloubkou od 1,15 do 1,45 metru
a s teplotou vody 28°C. Bazén lze dělit na 6 drah, a to jak na délku, tak i na šířku. Můžeme proto operativně reagovat na různou plaveckou úroveň a potřeby návštěvníků a plavat jak na šířku (12,5 m), tak i na délku (25 m).

Přímo u bazénu je k dispozici regenerační bazének (5,5 m x 2 m) s vodou teplou 32°C, ve kterém se mohou návštěvníci ohřát, děti si mohou pohrát si a odpočinout si během návštěvy bazénu.

Oba bazény jsou vybaveny nejmodernější bazénovou technologií. Pro úpravu bazénové vody je použita úprava ozonem, který je mnohonásobně účinnějším dezinfekčním a oxidačním činidlem než chlor. Voda upravovaná ozonem je křišťálově čistá a dokonale ošetřená, je bez chlorového zápachu, bez patogenních mikroorganizmů nebo vedlejších produktů dezinfekčního procesu. Voda je tak zcela zdravotně nezávadná a neštípá děti do očí! Spotřeba chloračních přípravků se díky použití ozonu snižuje až o 85%!

Oba bazény jsou opatřeny precizní dlažbou a obkladem tak, aby se v prostoru bazénu cítili všichni návštěvníci příjemně a bezpečně.

Po celé delší straně bazénu je umístěna 25m dlouhá lavička se sedáky z tropického dřeva, která slouží k odpočinku během návštěvy bazénu.

K dispozici jsou pro všechny návštěvníky bazénu plavecké pomůcky (plavecké desky).

Po vydatném cvičení si můžete oddechnout v relax centru. Srdcem relax centra je velkoryse řešená vířivka Arena. Až 12 osob se může zároveň oddávat relaxaci v této pohodlné spa s teplou vodou. Elipsa vířivky je díky svým čistým liniím ozdobou relax zóny. Celkem 60 vodních trysek a 16 vzduchových trysek zajistí jedinečnou variabilní masáž. Opojná vůně dřeva, to je další silný vjem při návštěvě relax centra. Vůni zajišťují dvě krásné sauny z kanadské osiky. Tou první je klasická finská sauna pro 8 osob. Sauna je vybavena celonerezovým finským topidlem s možností polévání vodou, je zde tedy možné realizovat i tzv. selské (vlhké) saunování. Druhou saunou je šetrnější infra sauna se špičkovými infra zářiči zn. Siemens pro 3 osoby. Infra saunu pro prohřátí organismu ocení zejména starší lidé. Na své si v relax centru přijdou i milovníci masáží, k dispozici budou kvalifikování maséři s nabídkou celé škály různých druhů masáží.

O "čistotě" ovzduší v našem bazénu vypovídá i měření Trichloraminu v ovzduší bazénové haly. V prosinci 2011 bylo provedeno státním Zdravotním ústavem kontrolní měření trichloraminu v nejexponovanějším místě bazénové haly (u dětského bazénu kde díky teplé vodě a velkému víření hladiny je výskyt nejvyšší). Naměřené hodnoty od 0,02 do 0,04 mg/m3 jsou hluboko (méně než 10%) pod limitní hodnotou (0,5 mg/m3), kterou požaduje platná Vyhláška  238/2011 Sb.