Nainer

Triatlon je dynamicky se rozvíjející sportovní odvětví, skládající se ze tří klasických olympijských disciplin plavání, cyklistiky a běhu.

Lidská touha překonat sebe sama a zjistit, kde leží hranice možností, dala první impuls k jeho vzniku. Triatlon je mladý sport, který se a tři sesítky let svojí existence stal světovým fenoménem.

Během své premiéry v rámci LOH v Sydney v roce 2000 se triatlon dočkal obrovského úspěchu. Zápolení triatlonistů z celého světa sledovalo v ulicích australské metropole odhadem více než 500.000 diváků. Ti dle slov závodníků, kteří tento olympijský závod absoolovali, vytvořili triatlonovému zápolení atmosféru, na kterou nejde zapomenout.
Triatlon je sport, který se ve světě stále více stává více životním stylem než sportem.


EKOL TEAM vznikl na základech Morava tri-club, později nesoucího název Kepák team a Olympo team. Založili jej pánové Tomáš Kočař, Michal Kočař a Olin Tegze v roce 1987. Klub má za sebou velmi bohatou a sportovními úspěchy ověnčenou historii. Letos vstupuje již do své 28. sezóny.

EKOL TEAM je v posledních letech jedním z nejúspěšnějších sportovních klubů města Brna z hlediska mezinárodních sportovních úspěchů a patří mezi nejlepší evropské triatlonové kluby.


První světovým závodníkem českého triatlonu byl Tomáš Kočař, který v letech 1986 - 1996 vybojoval řadu předních umístění na největších světových triatlonech. Ve své kariéře se stal  7x v řadě mistrem republiky, vybojoval 2. místo ve Světovém poháru, 4. místo na Mistrovství Evropy, 9. místo na Mistrovství světa a zvítězil ve více než 40 triatlonových závodech v 11 zemích.

Jeho nástupci dovedli český triatlon na absolutní evropský a světový vrchol. V barvách EKOL TEAMU startovali nebo startují  esa světového triatlonu a čeští olympionici FILIP OSPALÝ, MARTIN KRŇÁVEK, RADKA VODIČKOVÁ, PAVEL ŠIMKO, LENKA RADOVÁ A VENDULA  FRINTOVÁ nebo také dlouhodobě nejlepší český IRONMAN PETR VABROUŠEK.

Vedle výše uvedených hvězd startuje za EKOL TEAM  řada talentovaných závodníků, žákovských, dorosteneckých i juniorských kategorií. Mnozí z nich jsou předními českými reprezentanty, kteří se každý rok úspěšně zúčastňují mezinárodních závodů.

Ekol Team zastřešuje a významně se podílí na řízení a fungování Vrcholového sportovního centra a Sportovního centra mládeže České triatlonové asociace a úzce spolupracuje se Sportovním gymnáziem Ludvíka Daňka v Brně.

Ekol Team se také podílí na organizaci vrcholných sportovních akcí, kterými je evropský triatlonový závod EKOL SUPERPRESTIGE, konaný každoročně na brněnské přehradě a také na dalších význmaných akcí v Brně a okolí: GT Železný býk, Delikomat manager triatlon, Kepák Jihomoravská triatlonová liga, Nejlepší sportovci města Brna, Brněnský masakr.

 

Autor: Michal Kočař a Tomáš Klíma