Activefitness

Kurz bioenergetického cvičení a biodynamické terapie / Nohy – naše opora

(Vloženo: 7.6.2017)

Nohy – naše opora

Na semináři se zaměříme na své nohy, jejich spojení se zemí, na pocit opory, stability a možnosti vykročit do budoucnosti.

Lektorka: Jana Juřicová

Popis cvičení

Cvičení podobné józe je vhodné pro každého. Přispívá k rozpouštění napětí, odbourávání stresu, k povzbuzení životní energie. Jakmile začnete věnovat pozornost svému tělu a budete experimentovat s jednotlivými cviky, brzy zjistíte, že „nemáte“ tělo, ale že „jste“ ve skutečnosti svým tělem. Jedná se o osvobození člověka od jeho psychických a fyzických pout.

Jednoduchým cvičením budeme osvobozovat tělo od nahromaděného napětí a budeme pozorovat odraz této změny v naší mysli. Tělo i mysl jsou neoddělitelně propojený systém a při uvolňování jednoho se uvolňuje i druhé.

Kurz vychází z bioenergetického cvičení a biodynamické terapie.

Jak bude kurz probíhat?

Na úvod se zakotvíme v těle, zrelaxujeme, potom se pomalu rozcvičíme. Následují tzv. stresové pozice - jedná se o delší cviky, kde se uvolňují blokády energie v těle. Závěrečná část je klidová na zažití a případně mini masáž nebo dotek na závěr na opětovně zakotvení prožitku v těle.

Cvičení respektuje fyzické možnosti každého účastníka, probíhá v pohodovém tempu.

Ze cvičení odchází účastníci uvolnění, zrelaxovaní. Někteří si uvědomí propojenost svého těla se svým prožíváním nebo i životními situacemi.

Pro koho je cvičení vhodné a co si vzít s sebou?

 • Kurzy jsou vhodné pro ty, kteří chtějí začít cvičit, ale      netroufají si zajít do fitka. Cvičení nabízí bezpečný prostor pro      prozkoumání vlastních možností a lepší propojení se svým tělesným      prožíváním.
 • Kurzy jsou přínosné pro ty, kteří hledají osobní seberozvoj a      uvědomují si, že tělo a psychika jsou neoddělitelné a že prací s tělem      můžeme uvolnit i blokády v psychice.
 • S sebou si vezměte: pohodlné oblečení

Proč přijít právě na můj kurz?

Prací s tělem se zabývám již 13 let, kurzy nabízím 9 let. Absolvovala jsem psychoterapeutický výcvik zaměřený na tělo a jednooborovou psychologii.

Datum:

 • v sobotu 23.9.2017

Čas:

 • 10:00 - 13:00

Cena:

 • 650 Kč (platba 7.6. - 31.8.)
 • 850 Kč (platba 1.9. - 23.9.) Platba přes účet pouze do 15.9.2017!!!

Platbu lze provést hotově u nás na recepci nebo zaslat na účet.

Platba zaslaná na účet:

 • Rezervaci potvrďte na mail ondra@galantbrno.cz . Následně Vám zašleme potvrzení o přijetí rezervace a zašleme číslo účtu s dalšími informacemi.

Maximální počet míst na kurzu je 15 lidí.

Storno podmínky: 

 • Kurzovné (platba za seminář) se nevrací, lze přepsat na náhradníka!

 

Lektorka: Jana Juřicová

Profil lektora:

 • Prací s tělem se zabývám již 13 let, kurzy vedu 9 let. 
 • Své vzdělávání jsem započala v rámci seberozvojových kurzů, ale také teoreticky na Pražské psychoterapeutické fakultě. Absolvovala jsem psychoterapeutický výcvik zaměřený na tělo a vystudovala jsem jednooborovou psychologii v Olomouci.
 • Během seberozvoje jsem si kladla otázku, zda je možné dosáhnout uvolnění, úlevy a plnosti žití i tak, abych nemusela pojmenovávat bolestivé vzpomínky, abych nemusela prstem ukazovat: „Ty jsi mi ublížil.“ A tak mě přilákal pětiletý psychoterapeutický výcvik zaměřený na práci s tělem vedený Eli Weidenfeldem. Jednalo se o kombinaci metod Biodynamické psychoterapie, doplněné Reichovou vegetoterapií, Focusingem a Biodynamickými masážemi.
 • Zjišťovala jsem, že řada zapomenutých vzpomínek je stále uložena v našem těle. A že člověk se může rozvíjet i když je jednoduše odreaguje na tělesné úrovni a nemusí k tomu přiřazovat obrazy konkrétních vzpomínek. Zároveň tato práce umožnuje dostat se k pocitům, které ani nejsou spojené se vzpomínkou nebo vzpomínka je dokonce úplně zapomenutá.
 • Vedle toho jsem viděla, že i samotné mluvení může mít prospěch, ale má velké limity. A také hodně záleží na způsobu, jakým člověk mluví. Zda jen racionálně z hlavy a nebo stále v kontaktu s prožíváním a s vlastním dechem.
 • Ve své práci jsem se proto usadila v technikách, které pracují s tělem, s dechem, pohyby a doteky. Klientům nabízím možnost skupinového cvičení, individuální bodyterapie, a nebo jen užití si biodynamické masáže.